SILIKONY!!!

14.10.2021

Tolik diskutované téma.


Co nám způsobují?

- těžknutí vlasů u hlavy

- suché, lámavé konce

- podrážděnou pokožku

- špatné chytání barvy

- matnost vlasů.

Ani silikony však nejsou jen špatné. Dodávají do vlasů křemík a je jich tedy potřeba. Dělí se totiž na dvě skupiny:

Vodou ředitelné - vázané a vodou neředitelné - nevázané. 

Vázané silikony - působí na povrchu vlasů blahodárně, protože dočasně vyplňují strukturu vlasů tam, kde je poškozena. Nevrství se ovšem na vlasech a nevytváří tak bariéru. Pokud se nám totiž vlas ucpe, brání nejen špatné hydrataci, ale i vstoupení výživných látek a minerálů.

Nevázané silikony - vážou se na vlas a spojí se s jeho strukturou, bez ohledu na jeho poškození. Vrství se a vlas nám ucpávají. Ze začátku to vypadá, že vlasy jsou lesklé a vše je super. Po čase je efekt ovšem opačný. Vlasy jsou většinou mastné u hlavy, konce naopak suché a lámavé. Špatně chytají barvy a ani po stylingu moc nedrží.

I když zvolíte správnou kosmetiku, trvá cca 30 - 40 mytí, než se vlas vyčistí. Někdy se to nepodaří vůbec a je potřeba vlasy postupně ostříhat. Nebo si můžete nechat vlasy vyčistit u svého kadeřníka.

 Bohužel, takových produktů jsou plné drogerie. Doporučují nám je modelky s krásnými, lesklými vlasy, které by však takový produkt nepoužily ani náhodou.

 A jak je poznáme? Ty nejčastější poznáme podle přípon: -silicon,  -cone, -siloxane, -conol, -silane, -amo,-amine, -amono, -silsequioxane. Nejčastější název pro silikon je Dimethicon